Mikołajkowe Turnieje Sportowe w Będzinie (video)

2018-12-15

Sportowe Mikołajki po raz kolejny zagościły w Będzinie. To cykl imprez sportowych mających na celu promocję sportu i rekreacji. Kierowany jest do najmłodszej części mieszkańców naszego miasta.
Zmagania zawodników mogliśmy śledzić w kilku konkurencjach i na kilku obiektach.

Turniej piłki nożnej był organizowany w Szkole Podstawowej nr 13 oraz Szkole Podstawowej nr 9. Ze swoją kamerą byliśmy podczas pierwszego dnia turnieju w „trzynastce”.
Oprócz zawodników na sali gimnastycznej, w części przeznaczonej dla widowni, spotkaliśmy rodziców, dzielnie kibicujących swoim podopiecznym oraz zawodników przyglądających się zmaganiom innych drużyn.
Po piłce nożnej przyszedł czas na minisiatkówkę. Turniej odbył się 1 grudnia w Szkole Podstawowej nr 9 w Łagiszy. Na hali przygotowanych było kilka boisk, na których uczestnicy ćwiczyli i rozgrywali mecze turniejowe pod okiem sędziego. Po jednym z meczów zapytaliśmy Igora skąd pomysł na siatkówkę.
Zmaganiom młodych siatkarzy przyglądał się m.in. wice Prezydent Będzina Rafał Adamczyk.
Mecze były bardzo zacięte i wszyscy walczyli o punkty, jednak główna idea turnieju to przede wszystkim zabawa i zdrowa rywalizacja. Nie bez znaczenia były oczywiście nagrody. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników puchary, medale oraz czekoladowe Mikołaje :)

Również 1 grudnia miał miejsce turniej szermierki. Tym razem, aby obserwować młodych zawodników, udaliśmy się z kamerą na halę przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu. Prawdę mówiąc nie spodziewaliśmy się, aż takiej grupy szermierzy i osób towarzyszących. Swojego zaskoczenia nie krył również trener Andrzej Bil.
Profesjonalnie przygotowane plansze, trenerzy i sędziowie – wszystko to robiło naprawdę duże wrażenie. Dzięki dobrej organizacji wszystko przebiegło sprawnie i co najważniejsze bezpiecznie.
Krótko o specyfice i sekretach tej dyscypliny sportowej opowiedzieli nam uczestnicy turnieju: Nadia i Mateusz.
Oczywiście i tutaj na uczestników czekały puchary i medale.

8 grudnia to kolejny dzień Mikołajkowego Turnieju Sportowego. Tym razem kolej przyszła na judo. Młodzi judocy zebrali się tego dnia w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Będzinie.
Pani Jola Poświat jak zwykle stanęła na wysokości zadania, czuwając od początku do końca nad każdym detalem tej imprezy. Uczestnicy, goście, widzowie, stoiska z cateringiem, czy grill – to wszystko robiło wrażenie. A rozmach imprezy doceniali wszyscy.
Kibice przez cały czas mocno dopingowali zawodników, towarzysząc im zarówno przy matach jak i przy podium, gdzie wręczane były nagrody.

To nie wszystkie atrakcje jakie wchodzą w skład Mikołajkowego Turnieju Sportowego. Zapraszamy serdecznie na turniej piłki nożnej, który odbędzie się w dniach 15-16 grudnia w będzińskiej „trzynastce”.
A my gratulujemy organizatorom, uczestnikom i wszystkim ludziom, dzięki którym ten turniej mógł się odbyć i czekamy na kolejne wydarzenia sportowe kierowane do mieszkańców naszego miasta.

Autor: Michał Hankus

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress