Zimowa wystawa psów rasowych (video)

2019-02-01

Nie od dziś wiadomo, że psy to jedne z najwierniejszych przyjaciół człowieka. Z takim stwierdzeniem z całą pewnością zgodzą się wszyscy hodowcy i wystawcy przybyli w ostatni weekend do sosnowieckiej hali ExpoSilesia, by zaprezentować swoich czworonożnych pupili na dwudniowej Wystawie Psów Rasowych, cyklicznie organizowanej przez prężnie działający będziński oddział kynologiczny.

Jako, że na wystawie pojawili się również hodowcy z innych europejskich krajów, nie mogło także zabraknąć zagranicznych sędziów, którzy niezwykle pochlebnie ocenili wystawę.

Rywalizacja w kategorii „Młody Prezenter” to sport kynologiczny dla najmłodszych miłośników czworonogów. Zapytaliśmy zwyciężczynię tej konkurencji, czym dla niej w ogóle jest ten zwariowany psi świat.

Jednym z wielu elementów składających się na końcową ocenę to kontakt prezentującego ze swoim podopiecznym. Jednak to nie wszystko. O co w tym wszystkim naprawdę chodzi? O co walczą hodowcy wkładając całe swoje serce w długotrwałe i często problematyczne przygotowania? O to spytaliśmy Dominikę Doros, członka Zarządu ZKwP oddział w Będzinie.

Jack russell terrier, border collie, bulterier, grzywacz chiński czy szpic japoński – to tylko niektóre z raz, jakie na co dzień trudno spotkać na ulicy, a można było je zobaczyć na sosnowieckiej wystawie. Jeśli jednak komuś się to nie udało, nic straconego, bo już trwają intensywne przygotowania do kolejnej odsłony tego wydarzenia.

Autor: Michał Hankus

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress