Jaski – Olimpia 82:35. Runda zasadnicza bez porażki (video)

2019-03-05

Niedzielny mecz z Olimpią Wodzisław Śląski miał odpowiedzieć na pytanie czy zespół JAS FBG Zagłębie Sosnowiec zakończy fazę zasadniczą z kompletem zwycięstw. Zadanie już przed spotkaniem nie wydawało się arcytrudne, bowiem rywalki z Wodzisławia plasowały się na odległym 9 miejscu w ligowej tabeli, a ponadto w pierwszym meczu pomiędzy obiema ekipami „Jaski” okazały się zdecydowanie lepsze, wygrywając 96:55.

Zaledwie trzy punkty – tylko na tyle pozwoliły koszykarki „Jasek” w pierwszej kwarcie swoim rywalkom, zdobywając przy tym aż dwadzieścia. Taki początek meczu mógł zwiastować druzgocący pogrom i jeśli licznie zgromadzeni kibice na to liczyli, to po końcowej syrenie nie mogli czuć się zawiedzeni. Co prawda w drugiej kwarcie zawodniczki drużyny przyjezdnych zdołały ustabilizować skuteczność swoich akcji ofensywnych, przegrywając kwartę różnicą zaledwie ośmiu 8 punktów, jednak w kolejnych partiach już zdecydowanie dominowały sosnowiczanki. Końcowy wynik (82:35) tylko potwierdził niesamowitą dyspozycję podopiecznych trenera Leszka Marca, które z kompletem dwudziestu zwycięstw szturmem awansowały do fazy play – off.

Korzystając z okazji, zapytaliśmy trenera oraz jedną z zawodniczek o ich wrażenia towarzyszące temu sukcesowi i o najbliższą przyszłość.
A ta najbliższa przyszłość, czyli pierwszy mecz wspomnianej fazy play – off już w sobotę 9 marca o godzinie 17:00, tradycyjnie w sosnowieckiej hali przy ulicy Żeromskiego.
Przeciwniczkami sosnowiczanek będzie drużyna Grot TomiQ Pabianice.

Autor: Michał Hankus