Turniej karate kyokushin w Będzinie (video)

2019-03-06

W sobotę 2 marca Będzin stał się ogólnopolskim centrum karate kyokushin. Tego dnia w hali sportowej przy szkole podstawowej nr 9 odbył się turniej, w którym wystąpili zawodnicy i zawodniczki z całej Polski. Warto zaznaczyć, że to nie pierwszy tego typu turniej rozgrywany na terenie naszego miasta.

Głównym organizatorem turnieju był Zagłębiowski Klub Karate, który do rywalizacji, tak, jak i inne zespoły, również wystawił silną reprezentację. Jak się okazuje, aby trenować karate kyokushin nie trzeba spełniać praktycznie żadnych wymagań.

Korzystając z okazji zapytaliśmy na czym polega jedna z konkurencji mieszczącej się w ramach tej dyscypliny.
Można powiedzieć, że niektórzy uczestnicy sobotniego turnieju całe swoje życie poświęcili karate kyoushin, zajmując się nie tylko czynnym uczestnictwem w różnego typu turniejach jako zawodnicy, ale też jako sędziowie czy trenerzy, próbując zaszczepić w innych zamiłowanie do tego sportu.

Mimo tego, że turniej dopiero po raz drugi organizowano na terenie Będzina, spotkał on się z entuzjastycznym przyjęciem, czego dowodem może być rosnąca frekwencja względem pierwszej edycji. Organizatorzy nie mają jednak zamiaru na tym poprzestać i już zapowiadają kolejną będzińską odsłonę turnieju.

Autor: Michał Hankus

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress