Jarmark Wielkanocny w Będzinie (video).

2019-04-18

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie. Kojarzy nam się z kolorowymi ozdobami i pysznymi potrawami. To wszystko można było znaleźć na Jarmarku Wielkanocnym, imprezie organizowanej corocznie przez Urząd Miasta w Będzinie. Przy bulwarach Czarnej Przemszy stanęło kilkadziesiąt stoisk oferujących całą gamę króliczków, pisanek i świątecznych smakołyków.

Jednak Jarmark to również wiele atrakcji dla mieszkańców naszego miasta. W tym roku organizatorzy przygotowali atrakcje zarówno dla starszych jak i najmłodszych będzinian. Było gotowanie żuru, warsztaty pieczenia babek wielkanocnych, czy tworzenia koszyków z wikliny. Dzieci mogły wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych animacjach i zabawach. Mogliśmy również bezpłatnie wysłać kartkę świąteczna dla swoich bliskich.

Niedzielne wydarzenie było również okazją do wsparcia osób potrzebujących. Na jednym ze stoisk spotkaliśmy pracowników Domu Pomocy Społecznej w Będzinie, którzy na Jarmarku byli po raz pierwszy.
Podczas tego popołudnia grupa wolontariuszy zbierała fundusze na leczenie Nicole. O szczegóły spytaliśmy mamę. Swoje stoisko miał również Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, wystawiający prace swoich wychowanków.

Było kolorowo, świątecznie i rodzinnie. Teraz pozostaje nam ten nastrój przenieść do swych domów i wspólnie celebrować te magiczne dni. Do zobaczenia za rok.

Autor: Michał Hankus

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress