Dzień Dziecka w Będzinie (video).

2019-06-04

Malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie czy robiąca prawdziwą furorę „eksplozja kolorów” – nie sposób wymienić wszystkie atrakcje podczas dwudniowego Dnia Dziecka, jakie Urząd Miejski w Będzinie zorganizował dla swoich najmłodszych mieszkańców. Zanim jednak w Parku Dolna Syberka świętowanie rozpoczęło się na dobre, wręczono nagrody za akcję „Rowerowy Maj”, polegającą na jak najczęstszym dojeżdżaniu do szkoły za pomocą roweru lub hulajnogi.

Szczęśliwe dzieci w Parku Syberka – tu można było bez przeszkód oddać się błogo różnego typu przyjemnościom, a także nacieszyć oczy i uszy wykonaniami artystycznymi.

    Dopiero przyszłyśmy, ale jesteśmy każdego roku na tych imprezach. Jesto to głównie pod kątem dziecka, więc dziecko tutaj zawsze jakąś atrakcje dla siebie znajdzie

– wyjaśnia Pani Katarzyna.

Następnego dnia impreza przeniosła się na będzińskie targowisko, a jako, że w pierwszą niedzielę każdego miesiąca przyjeżdżają tam kierowcy swoimi zabytkowymi samochodami, to i tym razem nie mogło być inaczej. Milusińscy oprócz unikatowych samochodowych modeli czy pokazowej akcji ratowniczej w wykonaniu strażaków, mieli także okazję poznać „od środka” czołg t34/85.

    Waży trzydzieści ton. Jest to produkcja polska, powojenna z lat 50. Sama nazwa (t34/85) sugeruje nam, że armata zastosowana w tym pojeździe jest kalibru 85 milimetrów. O co pytają? Ile waży, jak szybko jeździ, czy mogą wejść do środka i zobaczyć, jak tam jest. Poczuć się, jak ten przysłowiowy pancerny z popularnego serialu naszego dzieciństwa (red. Czterej Pancerni i Pies)

– wyjaśnia Sebastian Kosakowski z Muzem Miejskiego „Sztygarka”.

    Z tatą przyjechałem. Postanowiłem przyjechać, bo jest tutaj militaria i dlatego też, że ja bardzo lubię syrenki i inne tego typu zabytkowe auta. Nie spodziewałem się, że będą demontowali auto. To też mnie zadziwiło, a teraz idziemy do czołgu, bo właśnie go odpalają. Bardzo jest tutaj fajnie

– zdradza Sebastian Bachowski, młody mieszkaniec Sławkowa.

Choć międzynarodowe święto dziecka trwa jeden dzień, a w Będzinie dwa dni, to niezależnie od wieku każde dziecko przez wszystkie 365 dni w roku potrzebuje miłości i jak najwięcej czasu spędzonego z rodzicami.

Autor: Michał Hankus

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress