II Rajd Turystyczny „Rajd Dekielka”

2015-10-05

Od piątku 2 października uczniowie klas wojskowych z Zagłębia Dąbrowskiego i powiatu zawierciańskiego wraz z opiekunami uczestniczyli w „II Rajdzie Dekielka”. Pomysł organizacji imprezy turystycznej o charakterze militarnym narodził się w ubiegłym roku.

Na początku uczestnicy rajdu ruszyli czerwonym szlakiem z Ogrodzieńca do Ryszowa, gdzie musieli zmierzyć się z przygotowanym specjalnie dla nich konkursem.

Powiem szczerze, że samemu było mi trudno wykonać pewne ćwiczenia, nie mniej jednak młodzież podeszła do tego ambitnie i z zaangażowaniem. Była to konkurencja wyczerpująca, uczestnicy otrzymali nagrody i zdobyli pierwsze punkty do ogólnej klasyfikacji.

-ocenia kpt. Jacek Łukasik, rzecznik prasowy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Będzinie.

Na tym rywalizacja nie została zakończona, uczestnicy rajdu pomimo sporego zmęczenia i pewnych przeciwności losu poradzili sobie jednak ze wszystkimi zadaniami.

W podróży z Podzamcza do Pilicy koleżanka doznała małej kontuzji i była podczas tego przygoda, musieliśmy zrobić jej nosze.

-wspomina Piotr Nawrot, uczestnik rajdu.

Dla mojej drużyny było najtrudniejsze przeciąganie liny ponieważ nie mieliśmy z tym styczności, będziemy na pewno to nadrabiać i jak wystartujemy w przyszłym roku to postaramy się zwyciężyć w tej konkurencji.

-komentuje Ewelina Lorek, uczestniczka rajdu.

Podobnie jak w ubiegłym roku II Rajd Dekielka spotkał się z dużą aprobatą wśród uczniów klas mundurowych.

Byłam na pierwszym rajdzie i też było fajnie, ale ten mi się bardziej podobał, dwudniowy i daliśmy radę, było trochę więcej chodzenia, ale daliśmy radę. Jestem bardzo zadowolona.

- mówi Kamila Pęciak, uczestniczka rajdu.

To była bardzo dobra inicjatywa, na pewno zdobyliśmy nowe doświadczenia i świetnie się przy tym bawiliśmy. To bardzo fajna integracja dla nas.

- twierdzi Artur Opiłka, uczestnik rajdu.

Podczas rajdu młodzież zaprezentowała również pokaz musztry paradnej. Na pilickim rynku wystąpiły także „Mażoretki” z zespołu Fantazja z Ogrodzieńca. Po zakończeniu pokazów odbyło się uroczyste zakończenie rajdu oraz wręczenie nagród.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress